Menü Bezárás

Őáltala, Ővele és Őbenne – a hittan.ro digitális kiskönyvkészítői pályázati felhívására érkezett alkotások

A hittan.ro honlap szerkesztősége 2021. január végén hirdetett pályázatot a gyulafehérvári, szatmári, nagyváradi és temesvári egyházmegyék I–IV. és V–XII. osztályos tanulói részére, azzal a céllal, hogy a diákok az Oltáriszentséghez közelebb kerülve készüljenek a budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. Az Őáltala, Ővele és Őbenne című felhívásra az V–XII. osztályosok kategóriájában harminckilenc digitális kiskönyv érkezett.

Négy e-book alkotóinak azóta beszámolni is módjuk volt a munkafolyamatról és a feladat jelentette kihívásokról, mégpedig 2021. április 9-én, a Jó gyakorlatok az iskolai hitoktatásban című módszertani kiskonferencia-sorozat második szériájának harmadik alkalmán, amelynek központi témájaként a szervezők az Eucharisztiát választották. Elmondásuk szerint a program fénypontjának számított annak a nyolc fiatalnak a beszámolója, akik az Őáltala, Ővele és Őbenne című digitális kiskönyvkészítő pályázatra nyújtottak be pályamunkát és a kiskönyvek összeállítása során szerzett tapasztalataikat osztották meg a konferencia résztvevőivel. „Valamennyi megszólalás igazi tanúságtétel volt, határozott kiállással, gyönyörű gondolatokkal” – jegyezte meg Ozsváth Judit egyetemi oktató, a konferencia szervezője. Lázár Éva (Csíkszentdomokos, VII. osztály, hittantanára Kalamár Mária), Lakatos Fanni (Kézdivásárhely, VII. osztály, hittantanára Mike Tünde), Gyarmati Noémi (Nagyvárad, XI. osztály, hittantanára Benedek Ramóna), valamint a MAGOK csapatból Pál Dorka, Nagy Enikő, Sánta Emőke, Ferencz Jácinta és Szőcs Szilárd (a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum IX. osztályos diákjai, hittantanáruk Erdély Imre) konferencián elhangzott beszámolója és kiskönyvbemutatása megtekinthető ITT.

Az V–XII. osztályosok részéről a pályázati felhívásra érkezett e-book-okat folyamatosan közreadjuk. A jelentkezőket alfabetikus sorrendben láthatják, a digitális kiskönyvek azok címoldalaira kattintva érhetők el.


Abdulhamza Safi
Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár, V. osztály
Felkészítő tanár: Kocsik Zoltán


Bege Katinka
Köllő Miklós Általános Iskola, Gyergyócsomafalva, VII. osztály
Felkészítő tanár: Ferenczi Julianna


Bege Lóránd
Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyulafehérvár, XI. osztály
Felkészítő tanár: Tódor Attila


Borbély Franciska Boglárka, Gantner Brigitta Andrea, Madarász Melissa
A nagyváradi székesegyház bérmálkozó csoportja, VIII., VIII. és IX. osztály
Felkészítő tanár: Vakon Zsolt


Bőjte Beáta
Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos, VII. osztály
Felkészítő tanár: Kalamár Mária


Császár Ede
Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár, V. osztály
Felkészítő tanár: Kocsik Zoltán


Csibi Benkő Dávid
Puskás Tivadar Szakképző Líceum, Gyergyóditró, V. osztály
Felkészítő tanár: György-Simon Margit


Farkas Natasa
Köllő Miklós Általános Iskola, Gyergyócsomafalva, VI. osztály
Felkészítő tanár: Ferenczi Julianna


Ferenczi Eszter
Köllő Miklós Általános Iskola, Gyergyócsomafalva, VII. osztály
Felkészítő tanár: Ferenczi Julianna


Gábor Dóra
Domokos Pál Péter Általános Iskola, Gyimesfelsőlok, V. osztály
Felkészítő tanár: Ambrus Emese


Gegő Panna
Mártonffy György Általános Iskola, Csíkkarcfalva  V. osztály
Felkészítő tanár: Magyari Apolka


Gidró Gergő
Mártonffy György Általános Iskola, Csíkkarcfalva, V. osztály
Felkészítő tanár: Magyari Apolka


Giligor Kincső
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, VI. osztály
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta


Gyarmati Noémi Krisztina
Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagyvárad, XI. osztály
Felkészítő tanár: Benedek Ramóna


Héjja Beáta
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, V. osztály


Hompoth Beáta Karina
József Attila Általános Iskola, Csíkszereda, VI. osztály
Felkészítő tanár: Péter Endre


Kádár Boglárka
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, V. osztály
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta


Lakatos Fanni
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, VII. osztály
Felkészítő tanár: Mike Tünde


László Boglárka
Mártonffy György Általános Iskola, Csíkkarcfalva, V. osztály
Felkészítő tanár: Magyari Apolka


Lázár Éva
Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos, VII. osztály
Felkészítő tanár: Kalamár Mária


Loló Gabriella-Brigitta
Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum, Nagyvárad, XII. osztály
Felkészítő tanár: Benedek Ramóna


Major Barna Péter
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, IX. osztály
Felkészítő tanár: Miklós Renáta


Molnár Gábor Nikoletta
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, VII. osztály
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta


Nagy Kincső
Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda, VIII. osztály
Felkészítő tanár: Fodor Zita


Opra Evelin Andrea
Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos, VII. osztály
Felkészítő tanár: Kalamár Mária


Pál Dorka, Nagy Enikő, Sánta Emőke, Ferencz Jácinta, Szőcs Szilárd, Bándi Ákos – MAGOK csapat
Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum, Csíkszereda, IX. osztály
Felkészítő tanár: Erdély Imre


Perdi Petra
Turóczi Mózes Gimnázium, Kézdivásárhely, V. osztály
Felkészítő tanár: Gyárfás Kinga


Péter Blanka Xénia
József Attila Általános Iskola, Csíkszereda, VII. osztály
Felkészítő tanár: Péter Endre


Péter Laura-Teodóra
Köllő Miklós Általános Iskola, Gyergyócsomafalva, VI. osztály
Felkészítő tanár: Ferenczi Julianna


Szabó Anna
Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos, VII. osztály
Felkészítő tanár: Kalamár Mária


Szabó Regina
Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos, V. osztály
Felkészítő tanár: Kalamár Mária


Szilágyi Róbert Sámuel
Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár, V. osztály
Felkészítő tanár: Kocsik Zoltán


Szőcs Kriszta Lilla
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, VI. osztály
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta


Szőcs Noémi
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, VI. osztály
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta


Tankó Izolda
Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyimesfelsőlok, X. osztály
Felkészítő tanárok: Ambrus Emese, Bálint Róbert


Tímár Emőke
Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Líceum, Gyimesfelsőlok, X. osztály
Felkészítő tanárok: Ambrus Emese, Bálint Róbert


Timár Eszter
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, VII. osztály
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta


Travaglino Stefania
Mártonffy György Általános Iskola, Csíkkarcfalva, V.  osztály
Felkészítő tanár: Magyari Apolka


Váradi Bernadett
Kicsi Antal Általános Iskola, Torja, V. osztály
Felkészítő tanár: Biszak Zsuzsa Márta

MINDEN PÁLYÁZÓNAK SZERETETTEL GRATULÁLUNK!

Szerkesztőség

 

Vélemény, hozzászólás?